İzmit’te hibe hayvanlar yavrulamaya başladı
![](https://haberozel.com.tr/wp-content/themes/wphaber/images/no_image.cropped.830x400.jpg)
KOCAELİ (İGFA) – İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde, kırsal bölgelerde çiftçiyi desteklemek amacıyla Küçükbaş Hayvan Destek Projesi geçtiğimiz sene hayata geçirildi. Çiftçilere hibe edilen küçükbaş hayvanlar ise yavrulamaya başladı.
6 ADET KUZU DÜNYAYA GELDİ
Eseler Köyü sakinlerinden Mustafa Keskin de İzmit Belediyesinin Küçükbaş Hayvan Destek Projesinden yararlanan isimlerden biri. Keskin, geçtiğimiz sene gerçekleşen hibe desteği sonucunda 2 anne ve bir dişi kuzunun ikiz doğurması ile birlikte 6 adet kuzunun dünyaya geldiğini belirtti.
Eseler Köyü sakinlerinden Mustafa Keskin yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı, “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e projesinden ve çiftçilere katkısından dolayı teşekkür ederim. Hibe edilen küçükbaş hayvanların kalitesinden dolayı doğumlar ikişer ikişer oldu. Bu proje sayesinde koyunlarımızın sayısı arttı.”
-
Epilepsi nöbetlerine karşı etkili önlem!
-
11 üniversiteye rektör ataması
-
Atama kararları Resmi Gazete’de
-
MGK sonrası 9 maddelik bildiri
-
Köprü üzerine çıkan kişi ekipleri harekete geçirdi
-
Bankacılıkta kredi hacmi 41 milyar 557 milyon lira azaldı